Bezpieczny odbiór paczki Zanim odbierzesz przesyłkę od kuriera, zawsze sprawdź jej stan!

Dokładamy wszelkich starań, aby zamówione przez Państwa przedmioty dojechały bezpiecznie na miejsce. Niestety pomimo tego, że każda przesyłka jest starannie zabezpieczona i zapakowana, czasem zdarzają się sytuacje kiedy coś ulegnie uszkodzeniu w trakcie transportu. Warto wiedzieć co w takim wypadku zrobić, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie krótką instrukcję.

1. Sprawdź wygląd opakowania zewnętrznego

Pudełko nie powinno posiadać wgnieceń i dziur, a taśma nie może być przerwana lub przecięta.

  • Jeśli wszystko jest w porządku – odbierz przesyłkę podpisz list przewozowy.
  • Gdy opakowanie jest uszkodzone – odbierz przesyłkę i podpisz list przewozowy z uwagami o uszkodzonym opakowaniu.

W obu przypadkach poproś, aby kurier zaczekał.

2. Sprawdź zawartość przesyłki

Otwórz przesyłkę i sprawdź, czy dostawa jest kompletna, a produkty nieuszkodzone. Kurier ma obowiązek poczekać, aż sprawdzisz zawartość paczki!

  • Jeżeli wszystko jest w porządku to nie pozostaje nic innego jak cieszyć się zakupem ?
  • Jeśli masz zastrzeżenia co do stanu zamówionych produktów lub zamówienie nie zgadza się z tym co zamówiłeś, poproś kuriera o sporządzenie protokołu szkody. Jeśli tego nie zrobisz, ewentualny proces reklamacji z powodu uszkodzenia lub braku może zostać rozpatrzony negatywnie przez sklep.

! Dopilnuj, by kurier wypełnił wszystkie pola protokołu szkody. W polu „uwagi” możesz podać wszystkie swoje zastrzeżenia, także te dotyczące informacji wpisanych przez kuriera do protokołu np. gdy nie zgadzasz się z informacjami wpisanymi na protokole szkody. Odbierz jeden egzemplarz wypełnionego protokołu.

3. Zastrzeżenia po odjeździe kuriera

Jeśli z jakiś powodów nie miałeś możliwości sprawdzenia przesyłki w obecności kuriera, a przesyłka wzbudziła Twoje zastrzeżenia już po jego odjeździe:

  • skontaktuj się niezwłocznie z Biurem Obsługi Klienta przewoźnika, który doręczył Ci przesyłkę, w celu zgłoszenia interwencji.

Konsultant przyjmie zgłoszenie i umówi Cię na kolejną wizytę kuriera w celu sporządzenia protokołu szkody. Numery telefonów do przewoźników znaleźć można na ich stronach internetowych.

4. Zgłoszenie szkody u sprzedawcy

  • Wyślij do nas wiadomość za pomocą tego Formularza
  • lub bezpośrednio na nasz adres mailowy kontakt@lalopa.pl

W wiadomości podaj numer zamówienia i opisz sytuację. W załączeniu wyślij zdjęcie protokołu szkody sporządzonego z kurierem, szczegółowe zdjęcia uszkodzonego produktu. Napisz również jakie są Twoje oczekiwania – czy oczekujesz wymiany towaru, czy zwrotu pieniędzy.

Formularz kontaktowy

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania skorzystaj z naszego formularza kontaktowego.

0
X